+90 532 709 43 45

Sosyal Medyada Biz}

21-Temmuz - 21Ağustos Arası
Van Evden Eve , Van Evden Eve Nakliyat,Van asansörlü nakliyat Tüm memur'lara Temmuz ağustos Arası %15 indirim Kampanyamız Devam etmektedir.
TÜMÜNÜ GÖR

Yetki Belgelerimiz

Yetki Belgelerimiz

Van Evden eve ve Nakliyatta taşınacak olan müşterilerimizin firmalara ilk olarak sorduğu soru olan sigortalı taşıma konusundan söz edelim.Sigorta kapsamları konusuna bahsedelim. Genel olarak sigorta şirketleri nakliyat sigortalarını 3 grup altında birleştirmektedirler.

• Tam Ziya: Taşınan araçla malın birlikte tamamen zayi olması halinde güvence altına alır.
• Dar Teminat: Taşınan yükün ve onu taşıyan aracın taşıma esnasında birlikte karşılaşacakları bir zarar neticesinde uğrayacağı zararların sigorta etirmesidir. Bu teminata girmeyen başlıca rizikolar, yükün çalınması, ıslanması ve eksilmesi olmaktadır.
* Geniş Teminat: Taşınan malzemenin çıkış yerinden varış yerine ulaşıncaya kadar uğrayacağı tüm zararı garanti altına alır. Yükleme, boşaltma ve kısmı hasarlarda teminata dahildir. Malın kendi kusuru teminat dışı kalmaktadır.

Van Evden eve taşıma firmaları yapılacak işleri çoğunlukla tam ziya kapsamında sigortalamaktadırlar. Sadece eşya araç üzerinde iken aracın başına gelebilecek bir felaket sonucu eşyanın tamamen ziyan görmesi durumunda sigorta devreye girmektedir.

Tam ziya teminatının üzerine gereken ücret farkını ödemeyi üstlendiğiniz takdirde dar teminat ile taşımayı sigorta yaptırabilirsiniz Fakat oluşacak zararın tespiti için gelen ekspertiz sorunu taşıma firmasının ambalajı iyi yapmamasında bulabilir ki bu yüksek bir ihtimaldir o vakit yine mağdur durumda kalabilirsiniz.

Sonuç olarak tam ziya teminatlı sigorta yapmak yüksek ücretli bir husus değil ve her firma çok rahat yapabilir Fakat bu sizin taşınma esnasında çekeceğiniz sıkıntılara sorun teşkil etmeyecektir. Yani sigorta herkes tarafından kolayca yapılabildiği için özellikle şehir içi taşımalarda neredeyse hiçbir anlam ifade etmiyor. Bu konuda nakliyatın mutlu sonuçlanması adına tamamıyla taşıma firmasına bağlı kalmaktadır. Verilen taahhütler içersinde sigortayı bir ayrıcalıkmış gibi sunan firmalara itibar edilmemesi çok önemlidir. Sigorta esasen firmanın özellikle kendisini koruma altına almak için yapması gereken standart bir işlev olmaktadır.

Hiç bir sigorta firması ikinci el eşya konumunda olan ev eşyasını sigortalamaz. Sigortaladım dese dahi hasar gördüğünde bu hasarın daha önce olmadığını isbat etmenizi ister ve dolayısıyla aslında ev eşyasını sigortalamak diye bir şey söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle sigortalı taşımacılıkla gerekli özeni göstermeniz gerekmektedir.

22 Temmuz 2017
328 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN